Veckoauktion den 19 mars 2001

  • Sortera efter

  • 7015
    AKVARELL Tillskriven Bonington, Landskap
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 5011
    BAKLYKTA Till bil, M. Ä. England
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 3051
    BORD Empire, L115 D74 H73
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 3052
    CHIFFONJE Björk, L104 D53 H136, 1800-tal
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 5006
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 5081
    LJUSKRONA Oscariansk, H90
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 5005
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 1028
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 3037
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 1045
    SKRIN Barock, L56, metallbeslag,
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 3045
    TERRIN Tenn, England, L36, 1800-tal
    UTGICK

    19 mars kl 17:00
  • 3039 BÄGARE
    Silver, 1863, Wixner, H23, (sk)
    Såld: 3.000 kr

    Såldes den 19 mars 2001
  • 1008 Tusch
    Såld: 3.300 kr

    Såldes den 19 mars 2001
  • 3009 Vas
    Kina, chitsui-glasyr, 1800, H25
    Såld: 850 kr

    Såldes den 19 mars 2001
  • 5026 Vaser
    1 par, Empire, (skadade), H18
    Såld: 700 kr

    Såldes den 19 mars 2001

Ladda ner broschyr